Evdeki bilgisayarınız ile Bitcoin mining yapın! (Nicehash nasıl kurulur?)

Evdeki bilgisayarınızla Bitcoin kazın! Nicehash ile btc mining yapın !

Merhabalar Bugünkü yazımda nicehash nasıl kurulur evdeki bilgisayarınız ile basit şekilde nasıl bitcoin kazarsınız bunlardan bahsedeceğim. İsterseniz. Yukarıdan  Video olarak isterseniz aşağıdan yazılı olarak kurulumu yapabilirisniz. O zaman adım adım nicehash kurulumuna başlıyalım ;

1.Öncelikle nicehash.com adresine gitmeniz gerekmekte. Kırmızı ok ile gösterdiğim yerdeki Başlar iken  (Get Started) yazan butona tıklayıp üye olmamız gerekiyor.

2. Kayıt olur iken kırmızı kutuya geçerli e-mail , adresinizi yeşil kutuya şifrenizi , mor kutuya tekrar aynı şifrenizi girmeniz gerekmekte adından turuncu kutuda ülkeyi türkiye olarak işaretledikten sonra kırmızı ok ile gösterdiğim yerden kullanım koşullarınızı kabul edip turuncu olan yeni hesap oluştur (create account) kutucuğuna tıklıyoruz.

3. E-mail adresinize doğrulama kodu gelicek. E mailinize gelen kodu buraya yapıştırıp doğrula (verify) butonuna basınız.

4. Tebrikler hesabınız başarı ile oluşturuldu. Hemen email ve şifrenizle hesabınıza giriş yapalım.

5. Anasayfada gördüğünüz gibi bir tema açılıcak üst köşeden mining butonuna basarak mining sayfamıza gidelim.

6. Buradan Kırmızı ok ve kutu ile gösterdiğim Miner indir (Downland miner or asic)diyerek hangi programı indireceğimizi seçelim.

7.Burda size önerdiğim ve stabil olan program Kırmızı işartelediğim  NiceHash Miner isimli yazılımdır. Sırasıyla Kırmızı ile gösterdiğim yere tıklayıp daha sonra yeşil ok ile gösterdiğim kutucuğu işaretleyip sarı kutu içindeki github a git ve indir (go to github and dowland ) butona basmanız gerekiyor.

8. Github üzerinden benim önerdiğim kırmızı kutu ile gösterdiğim  Zip dosyası olarak indirmek. Tıklıyalım ve indirelim

9. İndirdiğimiz arşivi bir klasöre çıkartalım.

10.Dosya içerisindeki ilk önce sarı sonra kırmızı ile işaretlediğim dosyaları çalıştırmanız gerekmektedir. Ve daha sonrasında uygulamayı kullanırken sadece 2. Kutudaki yeri kullanacağız.

11.Uygulama ilk açılışta giriş yapmanız istenilecektir. Giriş yaptıktan sonra böyle bir ekranda gerekli yazılımları indirmeye başlıyacaktır. Videoda 5-10 dakika dedim fakat internet hızınıza göre 30 dakika kadar sürebilir.

12.Gördüğünüz gibi uygulamanın anasayfası bu şekilde öncelikle kırmızı ok ile gösterdiğim yerlerden diğer mining eklentilerini kuralım (Uygulama ilk olarak beyaz tema ile açılacaktır ayarlardan dark tema yapabilirsiniz.)

13.Buradaki bütün eklentileri indir (install) butonunu kullanarak istediğinizi veya hepsini indirebilirsiniz bunlar sizin verimli mining yapmanızı sağlıyacaktır.

14. Device kısmına girmeniz gerekiyor oradan ilk olarak işlemcinizi mining için kapatmanız gerekiyor ve ekran kartınızı yeşil üçgen tuş ile başlatın ilk olarak bench (test) yapıcaktır. Daha sonra kazmaya başlıcaktır. Mavi kutudaki yerden günlük kazabileceği bitcoin miktarını görebileceksiniz.

15. Web panelimize gelidiğimizde sistemimizin kazmaya başladığını göreceksiniz.

Bundan sonraki yazımda panel ve kazanılan parayı nasıl çekeriz ondan bahsedeceğim. Yorumlar da sorularınızı belirtebilirsiniz Blogumuza üye değilseniz üye olmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir